Pet Kuaför Eğitimi İstanbul Grubu Başlıyor

image

İstanbul Grubu Başlama Tarihi: 15.04.2022

PET KUAFÖR EĞİTİMİ 

 

Evcil hayvan sektörü tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek yükselmektedir. Evcil hayvanların güzel görünmesi ise uzun yıllar boyunca insanlar tarafından istenen bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Pet kuaförleri bu noktada insanların en değerli varlıklarını güzelleştirmekle görevlilerdir. Tıraş, yıkama, kurutma gibi temel işlemlerle dahi çok iyi sonuçlar elde edilebilirken yeterli bilgiye sahip olmayan kişiler ise minik dostlarımıza zarar verebilmektedir. 

 

Pet Kuaför Eğitiminin Amacı

Yeterli nitelikler ile donatılmış Pet Kuaför Mesleği icra edecek olan bireyler yetiştirmek.

 

Pet Kuaför Eğitiminin Türü

Yüz yüze ve uygulamalı eğitim modelidir.

 

Pet Kuaför Eğitiminin Süresi 

En az 7 gün ve günde 8 saat ve toplamda en az 56 saat olmak üzere katılımcıların becerilerini rahat geliştirebilecekleri sürede eğitimin tamamlanması gerekmektedir. 1. seviye (temel) eğitim sertifikası alabilmesi için 7-14 iş günü sürede eğitimin tamamlandığını gösteren hoca tarafından onaylı bildirim ve sınav başarı puanı şarttır. Pet Kuaför Eğitici Eğitimi sertifikası alabilmesi için 14-30 iş günü arası eğitim almak ve eğitmen tarafından yapılan değerlendirme sonucunda uygunluk verildiği ve yapılan sınavdan başarılı olduğu taktirde 2. seviye sertifika alabilir.

 

Pet Kuaförlüğünde İlk Yardım 

Katılımcı adayları hangi seviyeye dahil olursa olsun “Evcil Hayvanlarda İlk Yardım” eğitimi aldıktan sonra eğitmene yönlendirilecektir.

 

Pet Kuaförlüğü Eğitimi Eğitim Alanı 

Katılımcılar belirlenen uygulama merkezlerinde eğitime dahil olacaklardır.

 

Pet Kuaför Eğitici Eğitmenliği Programı 

1. seviye Pet Kuaför sertifikasına sahip kişiler ileri eğitici eğitimi ve yetişkin eğitimi üzerine ilave eğitim alarak “Pet Kuaför Eğitmenliği Eğitimi” sertifikası alabilecektir. 

 

Pet Kuaför Eğitimi Sertifikası                   

Eğitimin sonucunda internet ortamında Sürekli Eğitim Merkezi temsilcileri gözetiminde yapılacak olan sertifika sınavına katılan ve kursiyerler 100 puan üzerinden 50 puan ve üzeri puanlar aldığında başarılı olarak sayılır, ve hazırlanan sertifikalar Sürekli Eğitim Merkezi Müdürlüğünce onaylandıktan sonra kursiyerlere teslim edilir. Pet Kuaförlüğü Eğitimi Sertifikası “e-devlet” sistemi üzerinden sorgulanabilir olmaktadır. Sertifikanın kursiyere teslim tarihi 7 iş gününü aşmamaktadır. Katılımcı eğitmenin uygun gördüğü durumlarda beceri için uygulamaya tabi tutulacaktır. Eğitim süreci aşağıda belirtilen müfredat ile sınırlı değildir. Eğitmen uygun gördüğü ilave bilgileri katılımcının yaranına olacak biçimde teorik ve pratik olarak aktarabilir. 

Kayıt ve bilgi için bizi arayınız  +905525929595

0 Yorum

    Bu Blog için henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen ol !