Bizi Takip Edin

Hayvanlarda İlk Yardım Eğitimi

Hayvanlarda İlk Yardım Eğitimi

Üniversite Onaylı Hayvanlarda İlk Yardım Eğitimi ile sokakta veya evde yaşayan minik dostlarımıza can olabilirsiniz.

(8 Yorum)
1500 TL
3000 TL
Satın Al Bilgi Al

PAKET PROGRAM KAMPANYASI DEVAM EDİYOR!

Hayvanlarda İlk Yardım Eğitimi + Hayvanlarda Bakım ve Beslenme Eğitimi + Evcil Hayvan Bakıcılığı Eğitimi 3 EĞİTİM SADECE 3.000 TL

Aşağıda bulunan WHATSAPP ikonuna tıklayarak eğitim danışmanımıza ulaşabilirsiniz. 

HAYVANLARDA İLK YARDIM EĞİTİMİ 

HAYVANLARDA İLK YARDIM EĞİTİMİ NEDİR? 

     Evcil dostlarımız bir hayvandan öte artık bizler için aile fertlerine dönüşmüş durumda. Onların sağlıkları ise bizim için çok önemli. Hayvan dostlarımızın hem evde hem de dışarıda başlarına beklenmedik zamanlarda kötü durumlara gelebiliyor. Böyle anlarda onlara bilgisizlikten yardım edememek bazen onları kaybetmek gibi acı sonuçlar doğurabiliyor. Evet veterinerlere gidebiliriz ama ilk yardım 10-15 dakikada hatta bezen saniyeler içinde yapacağınız müdahaleyi kapsadığı için inanılmaz önem taşımaktadır. Çünkü bilinçsizce yapacağınız bir müdahale can dostlarımızı kurtarmak isterken hiç istemediğimiz sonuçları doğurabilir. 

    Sokaktaki dostlarımız, evdeki dostlarımız kadar maalesef şanslı değiller. Onları dışarıdaki dünyada daha çok tehlikeler bekliyor. Araçlar, diğer canlıların saldırıları, insanlar, doğal afetler gibi birçok unsur bulunuyor. Bu gibi durumlarla da sürekli karşılaşabiliyoruz ve buna kayıtsız kalmamamız insanlık vazifemiz! 

    Bazen veteriner kliniklerinin kapalı olması, maddi durum yetersizliği veya ulaşım zorluğu gibi nedenlerle can dostlarımızı ilgili kişilere götürmemiz zor olabildiği gibi zaman olarak da sorun yaratmaktadır. Bu durumda patili dostumuzu ilk gören kişi, ilk yardım müdahalesinde de bulunmalıdır. Bunu da aldığı eğitimle bilinçli bir şekilde yapması can dostumuzu kurtaracaktır. Belki sakat kalmasını önleyebilir, soluk borusuna kaçan bir cisim varsa nefes almasına yardımcı olabilir, kanama varsa durdurabilir ve en önemlisi yaşamasını sağlayabilirsiniz.

HAYVANLARDA İLK YARDIM EĞİTİMİNİN AMACI

 • Acil durumlarda ilk müdahaleyi yaparak patili dostlarımızın ölüm, sakatlık gibi durumları önlemek,
 • İlk yardım eğitimini almış olarak gerekli durumlarda gönüllü kişi olmanın önemini kavramak,
 • Donma, havale, şok gibi durumlara anında müdahale edebilmek, 
 • İlk yardım tekniklerini uygulayarak veteriner hekime götürülmesini sağlamak.

HAYVANLARDA İLK YARDIM EĞİTİMİNE KİMLER KATILABİLİR? 

 • Evcil hayvan besleyenler,
 • Pet kuaförleri,
 • Pet oteli işletmecileri ve çalışanları,
 • Köpek eğitmenleri,
 • Sokak hayvanlarına gönüllü destek olmak isteyenler,
 • Veteriner Kliniklerde asistan olarak çalışmayı isteyenler,
 • Hayvanlarla ilgilenen ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkes,

Hayvanlarda İlk Yardım Eğitimi sonunda katılımcılara üniversite onaylı ve e-devlet üzerinden sorgulanabilir sertifika verilmektedir.

EĞİTİM İÇERİĞİ 

Yaralanma, Kırık ve Çıkılarda İlk Yardım

Evcil dostlarımız evde veya dışarıda bazı kazalar yaşayabilir. Kas, tendon yaralanmaları, kırık çıkıklar olabiliyor. Bu gibi durumlarda evcil dostlarımız da rahatsızlık belirtileri gösteriyordur ve ilk yardım müdahalesiyle kötüye giden durum önlenebilir. 

Dış Kanamalarda İlk Yardım

Dış kanamaların belirtileri çabuk anlaşılabilir. Tüyde veya deride semptomları oldukça belirgindir. Semptomları fark ettikten sonra da kanamanın da durdurulması ile fazla kan kaybının önüne geçebilirsiniz.

İç Kanamalarda İlk Yardım

Araba çarpması, yüksekten düşme gibi durumlarda iç kanama veya kırık ihtimali olabiliyor. Dış kanama kadar belirgin olmayan iç kanamaların da semptomları bulunmaktadır. Dersimizde de bu içeriklere yer verilmektedir.  

Yanıklar ve Elektrik Çarpmasında İlk Yardım

Elektrik çarpması, sıcak sıvılar, kimyasallara maruz kalma gibi nedenlerle yanıklar oluşabilir. Yanan hayvanlar, sızlanma, topallama gibi belirtiler gösterebilirler. Bu gibi durumlarda dostlarımız eğer yanma seviyesi yüksekse şoka girebilirler ve dersimizde de bu acil durumda neler yapacağınızla ilgili bilgiler verilmektedir.  

Boğulma ve Solunum Yolu Tıkanıklıklarında İlk Yardım

Bazen evcil dostlarımız istemeden de olsa oyun oynarlarken boğazına bir şeyler kaçabilir ve boğulma tehlikesiyle yüz yüze kalabilirler. Bu hayati durumda onlara nasıl müdahale edebileceğimizi bilmek çok önemlidir. 

Zararlı Maddelerin Yutulması ve Zehirlenmelerde İlk Yardım

Zehirli yiyecekler, kimyasallar gibi tehlikeli durumlar can dostlarımız için hayati önem taşımaktadır. Bu duruma veterinere gidene kadar nasıl müdahale edebilirsiniz eğitim içeriğimizde detaylıca yer alacaktır. 

Sıcak Çarpması ve Donmalarda İlk Yardım

Evcil dostlarımız da insanlar gibi fazla ısınmaya karşı hassaslardır. Dostlarımızın zorluk çektiğini veya yığıldığını gördüğünüzde neler yapılacağını bilmeniz onların sağlığı için çok önemli olacaktır. 

Şok Durumunda İlk Yardım

Araba çarpması, yanma gibi durumlarda dostlarımız şoka girebiliyor. Vücut çok girdiğinde de hayati önem arz etmektedir. Şoka müdahale nasıl edebilirsiniz bu bilgileri eğitim içeriği öğreneceksiniz. 

Temel Yaşam Desteği (Kalp Masajı - Suni Solunum)

Evcil dostumuzun nefes almadığını görmek çok korkutucu ve stresli bir durumdur. Eğitim almış bir kişi temel yaşam desteğiyle dostlarımızı hayata döndürebilir! İlk yardım eğitimi hayat kurtarır!

 

**Eğitim gelirinin bir bölümü, sokaktaki dostlarımıza ayrılıp beslenmeleri sağlanmaktadır. 

 


Neler Öğreneceksiniz ?

 • Yaralanma Kırık ve Çıkılarda İlk Yardım
 • Dış Kanamalarda İlk Yardım
 • İç Kanamalarda İlk Yardım
 • Yanıklar ve Elektrik Çarpmasında İlk Yardım
 • Boğulma ve Solunum Yolu Tıkanıklıklarında İlk Yardım
 • Zararlı Maddelerin Yutulması ve Zehirlenmelerde İlk Yardım
 • Sıcak Çarpması ve Donmalarda İlk Yardım
 • Şok Durumunda İlk Yardım
 • Temel Yaşam Desteği ( Kalp Masajı - Suni Solunum )

Gereksinimler

 • Kimlik Fotokopisi
 • Diploma Fotokopisi

Eğitim İçerikleri

8 Yorumlar

image
AHMET ÖZNACAR

Küçük bir köpeğim var ve acil durumlarda ne yapacağıma dair bir bilgim yoktu. Bu kurs sayesinde artık içim daha rahat. Teşekkür ederim. ??

image
HATİCE GÖKÇE GÜÇLÜ

Gerek eğitimlerinden , gerek katkılarından aşırı memnun olduğum bir platformdu. Ayrıca yükselen akademi bünyesinde yer alan sayın Ebru hanımın yardımları, nezaketi ve iletişiminden aşırı memnun kaldım. Çok teşekkür ediyorum.?

image
MELAHAT SİBEL DEMİRALAY

Çok güzel bir eğitimdi, Melike hanıma ilgisinden ve yardımlarından dolayı teşekkür ederim iyiki varsınız Akademi Yükselen Ailesi.

image
ÖZGE GEYİN

Online eğitim diye çekincem olsa da hocalardan cok verimli bi eğitim aldım ayrıca kayıtları sonrasında tekrardan izleyebiliyor olmamız çok faydalı oldu. Süreç içinde her soruma kısa sürede dönüş yapan Şerafettin Beyede teşekkür ederim ?

image
EYLÜL TUVA EMEKLİ

Çalışanlar ve öğretmenleri çok çok iyi ve deneyimli. Her anlamda üst düzey bir eğitim sağlıyor. Hayvan İlk Yardımı eğitimi aldığım süreçte eğitim danışmanım her konuda yardımcı oldu. Keza, eğitimi veren Veteriner Hekim de öyleydi. ??

image
YASEMİN EKTAŞ

Eğitimin içeriğinden, yükselen akademinin böyle guzel çalışmasından çok memnun kaldım. Ayrica her aradığımda ulaşabildiğim, her soruma sabırla cevap verdiği için danışanım Melike hanıma çok çok teşekkür ederim.

image
İrem Olmuş

Hayvanlarla ilgili 3 eğitime katıldım.Sayın hocam Uğraş Kaynarca ve eğitim danışmanım Şerafettin Tümer’e sonsuz teşekkürlerimi sunarım.Bu konuda detaylı bir şekilde bilgi sahibi oldum ve eğitim danışmanım çok ilgilendi.

image
GÖKÇE ÖZOKTAY

Çok keyifli , bilgi dolu bir eğitim oldu. İyi ki katılmışım herkese de memnuniyetle tavsiye ediyorum. Hocamız Uğraş Bey'e ve eğitim danışmanımız Şerafettin Bey'e çok teşekkürler.

 • Öğrenciler: 1007
 • Süre: 1 Ay
 • Çaba: Haftada 2-5 saat
 • Kurum: Altınbaş SEM
 • Online Sınav: Evet
 • Seviye: En az Herkes Katılabilir
 • Dil: Türkçe
 • Sertifika: Evet

İşletmeniz veya Ekibiniz için mi bu kursla ilgileniyorsunuz ?

Yükselen Akademi Business ile çalışanlarınızı en çok talep edilen kurslarla eğitime alın.

Bilgi İçin Tıklayın